Garantinė atsakomybė

Informacija apie medieną sodo gaminiuose

fsc-zenklas-300x269Mediena yra išskirtinė ir daugiapusė medžiaga, pritaikoma įvairios rūšies ir dydžio darbams. Mediena natūraliai yra graži, charakteringa ir šilta. Taip pat ji stipri, ilgalaikė ir lengvai apdirbama. Savaime suprantama, žmonėms ji artima, nes medžiai juos nuolat supa. Išskirtinis medienos kaip statybinės medžiagos bruožas yra tai, kad ji viena iš nedaugelio medžiagų, natūraliai augančių gamtoje, todėl atsinaujinančių ir tuo pačiu nesibaigiančių. Kol medis auga, jis švarina aplinką, kurioje gyvename, sugerdamas anglies dvideginį ir išskirdamas deguonį. Iš esmės galima sakyti, kad medienos įtaka aplinkai yra neutrali kirtimo, transportavimo ir apdailos procesuose. Palyginus su praeitu šimtmečiu, dabar yra šiandien yra daugiau medienos ir kiekvienais metais tas skaičius auga. Taigi, net XXI a. galime saugiai naudoti medieną.

medienos-itrukis-300x169
Medienos įtrūkis

Įtrūkimai arba plyšiai

Džiovinimo proceso metu dėl netolygios medienos struktūros gali atsirasti įtrūkimų arba plyšių. Priklausomai nuo oro (sausros/lietaus, saulėtos/šešėlio vietos), mediena gali įtrūkti daugiau ar mažiau. Remiantis DIN4074, šie įtrūkimai yra leistini, kadangi jie neįtakoja medienos ilgaamžiškumo.


Medienos sakai
Medienos sakai

Sakai

Sakų išsiliejimas yra neišvengiamas sakuotoje medienoje karštu oru. Sakų išsiliejimas gali išryškėti naudojant tamsius dažus. Patarimas: panaudoję lygų gabaliuką medienos atsargiai pašalinkite išsiliejusius sakus.


Mėlynasis pelėsis
Mėlynasis pelėsis

Mėlynas pelėsis

Įprastai medieną gerai apsaugo impregnavimas. Tačiau sandėliavimo metu gali susidaryti drėgnos vietos, kurios sukelia pelėsį. Kai mediena išdžiūsta, pelėsį galima gana paprastai pašalinti šlifavimo būdu. Neilgai trukus tamsesnės vietos išblunka.


Medienos apimties pokyčiai
Medienos apimties pokyčiai

Apimties pokyčiai

Ypatingas medienos bruožas yra tai, kad jos apimtis kinta džiovinimo ar drėgmės sugėrimo metu. Priklausomai nuo medienos drėgnumo, ji gali prarasti apie 10 % savo svorio džiovinimo procese. Šiurkštūs paviršiai Frezuotos medienos paviršius nepaisant didžiulio kruopštumo ir aštrių priemonių, gali dalinai šiurkščias vietas. Ypač aplink rankenas paviršius gali likti šiek tiek šiurkštokas.


Šiurkštus medienos paviršius
Šiurkštus medienos paviršius

Šiurkštūs paviršiai

Frezuotos medienos paviršius nepaisant didžiulio kruopštumo ir aštrių priemonių, gali dalinai šiurkščias vietas. Ypač aplink rankenas paviršius gali likti šiek tiek šiurkštokas.


Druskos dėmės
Druskos dėmės

Druskos dėmės

Impregnuotoje medienoje gali atsirasti balkšvos ir žalsvos dėmės. Tai medžio sakai, susimaišę su impregnavimo priemone. Impregnuojančios vario druskos oksiduojasi ant paviršiaus (žalsvos) ir palaipsniui išnyksta.


Nusidažymas
Nusidažymas

Nusidažymas

Impregnavimo metu medienoje iškyla įvairūs spalvų pigmentai. Priklausomai nuo medienos ir nuo saugojimo proceso pasirodo šie pigmentai. Šie spalvų pokyčiai palaipsniui išnyksta.


Medienos siūlės
Medienos siūlės

Siūlės

Medienos apdirbimo procese gali išryškėti medžio siūlės. Siūlės iš tiesų nerodo jokio medienos pažeidimo, tai yra natūralios medienos bruožas.


Medienos šakos
Medienos šakos

Siūlės ir šakos

Siūlės ir šakos yra charakteringi medienai. Sodo prekių gamyboje dažnai naudojama mediena su šakomis, jei jos yra sveikos.


PRODUKCIJOS TIEKIMAS, PRIĖMIMAS IR KOKYBĖ

1.1. „Pardavėjas“ užtikrina teikiamos produkcijos kokybę, suteikiama gaminiams 1 (vienerių) metų garantiją nuo mechaninių gedimų (išskyrus vandalizmo atvejus) ir 2 (dvejų) metų garantiją nuo medienos puvimo.

1.2. Medienos įtrūkimai, pajuodavimai atsiradę dėl natūralaus aplinkos poveikio, yra nelaikomi medienos defektu, jei tai neturi įtakos medinių įrenginių konstrukcijų tvirtumui.

1.3. Natūralus aplinkos poveikis medienai yra pripažįstamas kaip nepriklausantis nuo gamintojo reiškinys, todėl jokių sutartinių prievolių pardavėjui, pirkėjo atžvilgiu, nesuteikia.

1.4. „Pirkėjas“ užtikrina produkcijos montavimo aikštelės paruošimą.

1.5. „Pirkėjas“ užtikrina, kad produkcijos eksploatavimo metu ja naudosis nuo 3 metų prižiūrimi suaugusiųjų.

1.6. „Pirkėjas“ užtikrina pastovią įrangos priežiūrą. Būtina reguliariai tikrinti ir prižiūrėti pakabinimo priemones, tvirtinimo detales, įtvirtinimus. Jei tikrinama nebus, įranga gali kelti pavojų. Išaiškėjus įrangos trūkumams, jos eksploatacija turi būti sustabdyta iki „Pardavėjo“ atstovo atvykimo bei trūkumų pašalinimo.

1.7. “Pardavėjas” įspėja, kad mediena yra antiseptikuota druskų tirpalu, nekenksmingu vaikams bei suaugusiems, medienai suteikta antiseptiko spalva, parodo, kad gaminys yra antiseptikuotas, ir spalvai garantijų nesuteikia.

* Žaidimų aikštelės skirtos naudoti tik buityje.
* Žaidimų aikštelės skirtos maudoti tik lauke. Maksimalus vartotojo svoris yra 50 kg.
* Žaidimų aikštelės netinka jaunesniems, kaip trejų metų vaikams.
* Žaidimų aikštelės skirtos tinka vaikams nuo 3 iki 12 metų.
* Žaidimų aikštelės skirtos skirta tik privačiam naudojimui.
* UAB „SIMEDVA“ produktų linija skirta naudoti tik buityje. Draudžiama UAB „SIMEDVA“ įrengimus instaliuoti viešuose objektuose ir/ar komerciniais tikslais.