Naujienos, Patarimai

Kaip pasirinkti tinkamą vaikų žaidimų aikštelę

Žaidimai lauke yra ypatingai svarbūs kiekvieno vaiko fizinei, socialinei ir pažintinei raidai. Todėl tinkamai pasirinkta vaikų žaidimų aikštelė gali paskatinti vaikų fizinį ir socialinį aktyvumą bei paversti jų kasdienius žaidimus gerokai įdomesniais. Tačiau, žvelgiant į šiuolaikinę vaikų žaidimų aikštelių pasiūlą, tinkamos žaidimų aikštelės pasirinkimas gali būti nelengva užduotimi.

Iš kokių medžiagų pagamintą vaikų žaidimų aikštelę vertėtų pasirinkti? Kokio amžiaus vaikai galės naudotis žaidimų aikštele? Kiek laisvos erdvės savo namo kieme reikės skirti vaikų žaidimo aikštelei? Ar vaikų žaidimų aikštelę teks montuoti patiems, ar ją galės sumontuoti gamintojai? Yra gausybė klausimų, kurie jums gali iškilti. Todėl tam, kad jums būtų lengviau pasirinkti tinkamą vaikų žaidimų aikštelę, pateikiame keletą patarimų.

Vaikų žaidimų aikštelės pasirinkimas

Siekiant pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią vaikų žaidimų aikštelę, reikia apsvarstyti daug svarbių aspektų.

Kokią medžiagą pasirinkti?

Paprastai vaikų žaidimų aikštelės būna gaminamos iš medienos, metalo arba plastiko:

 • Mediena – patvari, saugi, estetiška ir ekologiška.
 • Metalas – patvarus ir atsparus oro sąlygoms.
 • Plastikas – ekonomiškas ir reikalauja minimalios priežiūros.

Kiekviena medžiaga pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl labai svarbu pasirinkti tokią, kuri būtų:

 • Estetiška – atrodytų patraukliai ir sudomintų vaikus;
 • Labai saugi – vaikų žaidimų aikštelė turi atitikti aukščiausius saugos standartus, kad būtų išvengta traumų ir kitų pavojų.
 • Universali – tinkama skirtingo amžiaus ir fizinių gebėjimų vaikams skirtoms kompleksinėms vaikų žaidimų aikštelėms;
 • Atspari oro sąlygoms – tinkamai pritaikyta ir apsaugota nuo įvairių oro sąlygų;
 • Lengvai prižiūrima – nesudėtingai išlaikoma švari ir tvarkinga;

Kodėl verta rinktis medinę vaikų žaidimų aikštelę?

Nors medžiagų, iš kurių gaminamos vaikų žaidimų aikštelės, yra nemažai, ir kiekviena iš jų turi savų privalumų, saugiausia, estetiškiausia, universaliausia ir ekologiškiausia yra pripažįstama mediena.

Tinkamai apdirbta mediena yra saugesnė, kompaktiškesnė ir atsparesnė nusidėvėjimui. Paprastai vaikų žaidimų aikštelėms pasirenkama eglės ir (arba) pušies mediena, kuri yra apsaugoma nuo išorinių poveikių druskų tirpalu, nekenksmingu vaikams ir suaugusiems.

Saugumas nėra vienintelis medinių vaikų žaidimų aikštelių privalumas. Pasirinkus medinę vaikų žaidimų aikštelę, prisidedama prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. Tačiau labai svarbu atsižvelgti į tai, ar vaikų žaidimų aikštelėms gaminti naudojama produkcija yra FSC ® sertifikuota ir atitinka visus keliamus reikalavimus, taip užtikrinant dar didesnį tvarumą. Jei vaikai nuo mažens bus labiau priartinami prie gamtos ir mokomi tausoti aplinką, tai turės didžiulį teigiamą poveikį jų tolesnei pasaulėžiūrai ir tvariems sprendimams ateityje.

Mediena taip pat yra klasikinis pasirinkimas – ji niekuomet neišeina iš mados ir yra nepavaldi laikui. Medinės vaikų žaidimų aikštelės kelia nostalgiją ir kartu tampa labai universaliu sprendimu, galinčiu pasiūlyti kompleksines aikšteles su medinėmis ir (ar) tinklinėmis kopėtėlėmis, čiuožyklomis, karstynėmis ir sūpynėmis. Mediena yra klasika, kuri visada aplenks trumpalaikes tendencijas, būdingas nūdienai.

Medinės vaikų žaidimų aikštelės ilgiau tarnauja, nes mediena rečiau traukiasi ar deformuojasi, yra nedažanti ir netoksiška aplinkai. Gaminiai iš kokybiškos medienos yra tvirti, atsparūs fiziniam poveikiui ir nepalankioms oro sąlygoms, o medinės konstrukcijos yra patvarios ir patikimos, nepriekaištingai tarnaujančios daug metų.

Kokio amžiaus vaikai naudosis žaidimų aikštele?

Sprendžiant, kokią vaikų žaidimų aikštelę vertėtų pasirinkti, svarbu atsižvelgti ir į vaikų, kurie naudosis žaidimų aikštele, amžių ir gebėjimus. Kol 3 ar 4 metų vaikai ugdo savo smalsumą, 5 ar 6 metų vaikai yra nenumaldomi tyrinėtojai ir eksperimentuotojai, kartu siekiantys išlieti savo didelę energiją.

Medinės vaikų žaidimų aikštelės yra labai patvarios, tvirtos ir saugios, atitinka aukščiausius saugos standartus ir gali atlaikyti net iki 50 kg vieno žmogaus svorį, tačiau jos rekomenduojamos 3–12 metų amžiaus vaikams, o jaunesniems, t.y. 1–3 metų amžiaus vaikams jos netinka. Jei vaikas yra jaunesnis nei 3 metų amžiaus, vertėtų ieškoti ne žaidimų aikštelės, o žemos laipiojimo įrangos, medinių virtuvėlių, smėlio dėžių ar lauko muzikos instrumentų.

Taigi, atsižvelgdami į savo vaiko amžių, įvertinkite ir vaikų žaidimų aikštelių dydį, formą ir kompleksiškumą – nuo mažesnių ir lengviau pasiekiamų žaidimų aikštelių įrengimų, skirtų jaunesniems vaikams, iki didesnio mastelio žaidimų aikštelių, skirtų vyresniems ir didesnių gebėjimų vaikams. Atsižvelgiant į vaikų amžių, bus lengviau pasirinkti tinkamą vaikų žaidimų aikštelę.

Kur bus statoma vaikų žaidimų aikštelė?

Prieš nusprendžiant, kurią vaikų žaidimų aikštelę pasirinkti, reikia rasti jai tinkamą erdvę namo kieme. Galbūt jūs turite labai didelį laisvą plotą, kuriame galėsite sumontuoti didelę ir kompleksinę vaikų žaidimų aikštelę su čiuožykla, kopimo siena su virve, smėlio dėže, beždžionių tiltu ir sūpynėmis? O gal jūsų kieme laisvos erdvės yra nedaug, todėl geriausiai tiktų kompaktiškesnė vaikų žaidimų aikštelė?

Nors plotas, kuriame numatoma statyti vaikų žaidimų aikštelę, gali reikšmingai skirtis, šiandien nėra sudėtinga pasirinkti gražią ir funkcionalią vaikų žaidimų erdvę, kuri tilptų net ir nedideliame plote. Žinoma, renkantis vietą reikėtų atsižvelgti į gruntą, t.y. ar jis lygus, ar reikėtų papildomai išlyginti.

Kokius gamintojus pasirinkti?

Ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į vaikų žaidimų aikštelių gamintojus, įvertinant jų turimą patirtį, siūlomas papildomas paslaugas, garantiją ir kitus aspektus:

 • Gamintojų patirtis: Labai svarbu pasirinkti gamintojus, kurie šioje srityje turėtų reikiamos patirties ir žinių apie vaikų žaidimų aikštelių projektavimą – nuo pirminės idėjos iki visiško įgyvendinimo. Tai užtikrins vaikų žaidimų aikštelės atitiktį jūsų individualiems poreikiams.
 • Žaidimų aikštelės montavimas: Jei neketinate įsigytos vaikų žaidimų aikštelės montuoti patys arba neturite tam reikalingos įrangos, pasiteiraukite, ar jūsų pasirinkti vaikų žaidimų aikštelių gamintojai siūlo žaidimų aikštelės montavimo paslaugą. Taip galėsite sutaupyti laiko ir jėgų.
 • Mokėjimo galimybės: Vaikų žaidimų aikštelių kainos yra labai skirtingos ir tam tiesioginės įtakos turi jų kompleksiškumas. Todėl kartais galite nenorėti mokėti visos sumos iš karto. Būtent todėl verta pasidomėti, ar pardavėjai siūlo finansavimo galimybes ir galite vaikų žaidimų aikštelę įsigyti išsimokėtinai.
 • Papildomos galimybės: Nors paprastai vaikų žaidimų aikštelės yra iš anksto sukomplektuotos iš įvairių įrengimų, kaip antai sūpynės, laipynės, smėlio dėžės ar čiuožyklos, kartais galite norėti ir tam tikrų papildomų galimybių, kurios atitiktų jūsų vaikų poreikius. Todėl geriausia rinktis gamintoją, kuris siūlo ir žaidimų aikštelių priedus.
 • Garantija: Rinkdamiesi vaikų žaidimų aikštelių gamintojus, būtinai orientuokitės į tuos, kurie savo gaminamai produkcijai gali pasiūlyti garantiją.

Pabaigai

Tinkama vaikų žaidimų aikštelė turi atitikti jūsų vaikų amžių, poreikius ir norus, todėl būtina skirti pakankamai laiko ir išsirinkti tai, kas suteiktų jūsų mažiesiems nepakartojamą žaidimo lauke patirtį. Jei norite pagalbos renkantis ir įrengiant geriausią vaikų žaidimų aikštelę, pagamintą iš aukščiausios kokybės medienos ir optimaliausiai tinkančią jūsų aplinkai, nedvejodami kreipkitės į mūsų komandą dar šiandien – tel. +370 641 11161 arba e. paštu info@simedva.lt. Atsakysime į visus jūsų klausimus ir pasiūlysime idealiai jūsų vaikams tinkančią saugią ir smagią laisvalaikio bei pramogų erdvę, kuriai jie tikrai neliks abejingi!