Naujienos, Patarimai

Sodo nameliai ir patarimai, kaip juos pasirinkti

Mediena yra tradicinė ir pati populiariausia medžiaga, naudojama sodo namelių gamybai. Mediniai sodo nameliai pasižymi didžiule skirtingų dydžių ir stilių įvairove, juos lengva sumontuoti ir pritaikyti pagal savo poreikius, jie tvirti ir ilgaamžiai, juos galima lengvai nudažyti norima spalva, o natūralus medienos grožis papildo sodo aplinką ir suteikia jai daugiau jaukumo. Visų šių savybių dėka mediniai sodo nameliai yra puikūs sodo pastatai, tačiau tam, kad pasirinktumėte tinkamai, vertėtų atsižvelgti į keletą svarbių detalių.

Sodo namelio dydis

Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kam naudosite sodo namelį, pvz., sandėliavimui, kaip nedidelę poilsio erdvę su baldais, vietą, kurioje užsiimsite tam tikrai amatais, ar netgi darbui – kaip lauko biurą. Taip pat pagalvokite, ką laikysite sodo namelyje, ir ar laikui bėgant gali keistis daiktų, kuriuos planuojate jame laikyti, kiekis.

Kai žinosite, kaip ir kam naudosite sodo namelį, pagalvokite apie jo išmatavimus. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai jūsų sode yra ribota laisva erdvė, arba sodo namelyje planuojate laikyti pakankamai didelių gabaritų daiktus.

Tikslius sodo namelio matmenis visuomet rasite techniniame sodo namelio apraše. Pavyzdžiui, galbūt jums reikia erdvesnio sodo namelio, todėl norėsite rinktis 300 x 300 cm išmatavimų namelį, kurio sienos aukštis būtų bent 2,30 m, o gal jums pakaks ir 250 x 250 cm namelio su apytiksliai 2 m aukščio sienomis.

Sodo namelio karkasas

Spręsdami, kokį sodo namelį vertėtų pasirinkti, turėtumėte atsižvelgti ir į jo karkasą. Storesnis karkasas užtikrins, kad sodo namelis būtų tvirtesnis, turėtų didesnę atramą ir ilgiau tarnautų. Todėl, rinkdamiesi jums tinkamo modelio sodo namelį, būtinai palyginkite skirtingų namelių karkaso dydį.

Stogo tipas

Rinkdamiesi sodo namelį, atkreipkite dėmesį į stogo konstrukciją – sodo namelių stogas gali būti vienšlaitis arba dvišlaitis. Ir nors stogo tipo pasirinkimas yra pakankamai individualus, vertėtų atsižvelgti į keletą veiksnių.

Jei rinksitės sodo namelį dvišlaičiu stogu, jis turės du šlaitus, susijungiančius per vidurį. Tokia stogo konstrukcija suteikia papildomos erdvės sodo nameliui ir leidžia lengviau judėti. Tuo tarpu vienšlaitis stogas turės vieną nuolydį, paprastai nuo durų pusės nukreiptą žemyn. Tokio sodo namelio vidinis aukštis keisis laipsniškai, todėl įėjime bus daugiau vietos. Jei sodo namelį planuojate statyti šalia tvoros ar sienos, jam labiau tiktų vienšlaitis stogas.

Su langais ar be langų

Jei pageidaujate, kad sodo namelyje laikomi daiktai būtų visai nematomi iš lauko, greičiausiai norėsite rinktis pastatą be langų, tačiau visais kitais atvejais sodo namelio langai gali būti puikus natūralios šviesos šaltinis. Be to, šiandien galima pasirinkti ir sodo namelius su stumdomomis durimis bei langais, kurie suteikia namelio vidui dar daugiau šviesos ir modernumo.

Jei sodo namelis bus skirtas ne tik sandėliavimui, bet jame norėsite dirbti, ilsėtis ar užsiimti bet kuria kita jums malonia veikla, langai yra tiesiog būtini. Jie taip pat puikiai pasitarnaus, jei sodo namelį pastatysite tinkamoje sodo vietoje, kurioje atsiveria gražus kraštovaizdis.

Vienaduris ar dviduris sodo namelis?

Nors anksčiau didelė dalis sodo namelių turėdavo vienas duris, šiandien vis daugiau sodo namelių yra komplektuojami su dvejomis durimis. Dvejos durys užtikrina daug geresnę prieigą, todėl puikiai tinka tiems, kurie sodo namelyje ketina laikyti didesnių gabaritų daiktus. Sprendžiant, kokio tipo duris pasirinkti, vertėtų atsižvelgti ir į tai, kurioje vietoje stovės sodo namelis ir į kurią pusę turės būti varstomos durys, siekiant išvengti priėjimo problemų. Tokiu atveju dviduris sodo namelis taip pat taptų universalesniu pasirinkimu.

Sodo namelio montavimas

Ieškodami jums tinkamo sodo namelio, būtinai atsižvelkite į tai, ar pardavėjai siūlo ir sodo namelio montavimo paslaugą. Nepaisant to, kad paprastai sodo namelio montavimas nėra sudėtingas procesas, tikrai ne kiekvienas turi pakankamai patirties ir įrankių, kad galėtų savarankiškai ir tinkamai sumontuoti sodo namelį.

Jei pasirinksite sodo namelio montavimo paslaugą, pasistenkite iš anksto nuspręsti, kurioje vietoje stovės sodo namelis, ir pasirūpinti, kad jis turėtų tinkamą, tvirtą ir lygų pagrindą. Būtinai užtikrinkite, kad aplink paruoštą pagrindą būtų pakankamai laisvos vietos prieigai ir montavimo darbams atlikti.

Pasirinkite tinkamą sodo namelį

Didelė sodo namelių įvairovė suteikia galimybę kiekvienam vartotojui išsirinkti tokį sodo namelį, kuris atitiktų jo keliamus reikalavimus. Tačiau labai svarbu žinoti savo prioritetus ir atsižvelgiant į juos pasirinkti tinkamą modelį.

Jei, ieškant sodo namelio, jums kyla neaiškumų ir klausimų, abejojate dėl sodo namelio išmatavimų ir dizaino, visuomet galite kreiptis į mus telefonu +370 641 11161 arba e. paštu info@simedva.lt, ir mes padėsime jums išsirinkti bei pateiksime naudingų patarimų, kaip rūpintis sodo nameliu, kad jis tarnautų kuo ilgiau.